Pogoria 2020

ZAPRASZAM NA REJS

POGORIĄ 2020

Termin rejsu dwutygodniowego :

03. stycznia 2020 wyjazd autokarem z Polski

– 19. stycznia 2020 powrót autokarem do Polski

Terminy rejsów tygodniowych:

Rejs I
03. stycznia 2020 wyjazd autokarem z Polski

– 11. stycznia 2020 powrót z Neapolu na własny koszt 

Rejs II
11. stycznia 2020 podróż do Neapolu na własny koszt 

-19. stycznia 2020 powrót autokarem do Polski

Przewidywana trasa rejsu: start – Włoski port (w trakcie ustaleń – Civitavecchia) i dalej w zależności od warunków atmosferycznych (kierunek i siła wiatru) na południe w okolice wyspy Vulcano , potem powrót w okolice Neapolu – planowana wymiana tygodniowego rejsu i dalsza trasa rejsu. W planach odwiedzimy kilka portów ITALII, Sardynii lub Korsyki, koniec rejsu – Włoski port (w trakcie ustaleń – Civitavecchia).

W planach zwiedzanie miast i portów na trasie rejsu,jeśli dopisze pogoda kąpiele słoneczne w zatokach i na plażach, dla chętnych nawet w wodzie oraz przeżycie niezapomnianych chwil. Wszystko to zależne od wiatru i pogody oraz naszych sił i możliwości.

Cena : 3875 zł od osoby- rejs dwutygodniowy

Cena : 1940 zł od osoby-
rejs tygodniowy

INFORMACJE I KONTAKT

Tomasz Żurawiński

tel. 601-21-63-31

Załoga Statku.

Załoga składa się z osób, które ukończyły 15 lat, a nie przekroczyły 60-tego roku życia (chyba, że posiadają co najmniej stopień sternika jachtowego i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań odbycia rejsu na żaglowcu rejowym, jak i wykupione indywidualne ubezpieczenie od NNW i KL). Na żaglowcu wszyscy jesteśmy załogą i nikt nie jest pasażerem wszystkich obowiązuje regulamin żaglowca dostępny pod linkiem vademecum żeglarza

Powyższa cena zawiera:

 • pobyt na żaglowcu (ogrzewanie, prysznice, toalety)
 • wyżywienie na statku (śniadanie, obiad, kolacja)
 • opłaty portowe w porcie wyjścia i wejścia
 • ubezpieczenie OC Statku
 • wyjazd autokarem z Polski oraz powrót, podróż trwa około 18 godzin.

Każdy z uczestników musi posiadać indywidualne  ubezpieczenie NNW oraz koszty leczenia za granicą na okres trwania rejsu. Informujemy również, że istnieje możliwość wykupienia powyższego ubezpieczenia za naszym pośrednictwem w cenie 80 zł od osoby (dodatkowo płatne).

Harmonogram dnia na statku

Rozkład dnia przedstawia się następująco:

 • do 7.00: cisza nocna,
 • 7.00: pobudka,
 • 7.00 – 7.30: toaleta poranna,
 • 7.30 – 7.55: śniadanie,
 • 8.00: podniesienie bandery i apel poranny,
 • po apelu śniadanie wachty nawigacyjnej i wachty gospodarczej, klar osobisty,
 • 9.00 – 13.00: prace bosmańskie lub zajęcia programowe,
 • 13.30: obiad,
 • 15.00 – 18.00: prace bosmańskie lub zajęcia programowe,
 • 18.30: kolacja,
 • od 23.00: cisza nocna.

Niezależnie od tego rozkładu dnia służby trwają przez 24 godziny na dobę. Przebiegają one różnie w zależności od tego czy statek jest w morzu (płynie), na kotwicy czy w porcie i zależnie od tego pełnione są wachty (tym razem wachta oznacza nie tylko grupę żeglarzy, ale również pełnioną funkcję) nawigacyjne lub portowe.

Korzystając z naszej oferty masz szansę przeżyć wspaniałą przygodę na żaglowcu, poznać nowych ludzi, wypocząć – wolny od zgiełku miasta, odwiedzić nowe porty jak również cieszyć się obcowaniem z morzem i oceanem oraz zrobić wspaniałe zdjęcia do albumu.

Co zabrać na rejs

Ubranie:

Sztormiak- kurtka i spodnie (najlepiej na szelkach), może być zwykły gumowy, dostępny w sklepach z odzieżą BHP o ile nie jesteś przekonany, że przyda Ci się ponownie,Kalosze – kiedy pada i bryzga oraz ciepłe skarpety do kaloszy,Rękawice – najlepiej nieprzemakalne, mogą być narciarskie, w nocy trudno jest sterować, kiedy nie mamy zabezpieczonych przed zimnem rąk, Czapka wełniana i druga z daszkiem, osłania twarz przed słońcem,Polar lub sweter, najlepiej jedno i drugie, kalesony i/lub dół od dresu lub inny ocieplacz, ciepła koszula, bielizna osobista,kąpielówki lub strój do opalania (zdarza się że jest gorąco), koszulki t-shirt, itp., na jachcie ubieramy się na „cebulkę”,Klapki pod prysznic, okulary przeciwsłoneczne – od wody mocno odbijają się promienie słoneczne, Śpiwór, poduszka typu „Jasiek” (jak wejdzie do plecaka).

Środki higieny osobistej:

Szczoteczka do zębów, pasta do zębów, mydło, żel pod prysznic, szampon do włosów, krem by natłuścić spierzchniętą skórę, krem z filtrem przeciwsłonecznym, ręcznik duży i mały, nawilżane chusteczki do higieny intymnej.

Indywidualne leki:

Witaminy, lek na gardło lub przeziębienie, na chorobę morską dobrze działa korzeń imbiru lub jego substytuty.

Dokumenty:

Paszport lub dowód osobisty (kraje UE), książeczka żeglarska – jeżeli posiadamy, patent żeglarski, ubezpieczenie NNW i KL za granicą.

Kartę EKUZ z NFZ (wydawana na 30 dni przed wyjazdem ważna 4 mc.).

W co się spakować:

Miękka torba podróżna, plecak lub worek marynarski – plecak najlepiej bez stelaża lub ze stelażem z możliwością demontażu (problemy z „upchnięciem” na jachcie wielkogabarytowego przedmiotu).

Warto zabrać:

Książka do poczytania i/lub vademecum żeglarza / podręcznik oficera,”gorący kubek”, słodycze, kawa lub herbata, którą lubisz,instrumenty, na których umiesz grać żeglarskie piosenki,kieszonkowe na kartki pocztowe, znaczki, etc.Latarka, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny, itp.ABC do nurkowania, etc.

Rozkład koi na Pogorii

Zapraszam,

Tomasz Żurawiński

oficer I wachty

tel. 601-21-63-31

Komentowanie zamknięte.